Strona główna -> Aktualności -> Archiwum
Zaloguj! | online: 2Urząd Miasta i Gminy Września


newsletter

  dopisz usuń

Komplet wyników 4 kolejki
/ 4 grudzień 2005

We wczorajszych spotkaniach zwyciężyli: TBS, Kadeci oraz VC SHREK, który bez porażki prowadzi w pierwszej lidze. Dziś w pierwszym meczu MAWER Środa Wlkp. został pokonany przez Orły z Koszar, później WKS Strzałkowo pokonał Keleris Poznań a EKA nie pozostawiła złudzeń Kadetom 2. W lidze profesjonalnej Piast Łubowo uległ Nicolausowi Powidz, a Krispol pewnie pokonał gości z Miłosławia w meczu na szczycie!
W galerii są już zdjęcia z wczorajszych spotkań, jak i dzisiejszych, ze sporą ilością zdjęć spotkania na szczycie!

Wyniki weekendowych spotkań!
/ 28 listopad 2005

W sobotę o godzinie 14.30 rozpoczęły się pierwsze mecze trzeciej kolejki. W pierwszym z nich GTW pokonał ISKRA Kołaczkowo 2 w trzech setach. W pozostałych meczach zwyciężali: Concordia Czeszewo, PAKKA oraz Społem Dekspol.
W niedzielę zwycięstwa odnieśli: APP, Orlik Adams Miłosław i Krispol.

Galerie z weekendu
/ 21 listopad 2005

W stosownym dziale umieściłem małe galerie z weekendowych spotkań. Zapraszam do odwiedzin, uwagi mile widziane.

Komplet wyników
/ 20 listopad 2005

Wczoraj zwycięstwa zanotowały Koszary, ZSP i VC SHREK. Dzisiaj górowali: MAWER Środa Wlkp., WKS Strzałkowo, EKA, Nicolaus Powidz oraz Krispol. Szczegóły w dziale kolejka. Galeria zdjęć niebawem!

Wyniki niedzielnych spotkań
/ 6 listopad 2005

PAKKA wygrała z Krecikiem, GTW z Gimnazjum nr 1. ISKRA Kołaczkowo 2 pokonała MKS MOS Gimnazjum Słupca. 92/97 Słupca nieszczęśliwie uległo APP, a Orlik pokonał TKKF. Oto dzisiejsze wyniki, szczegóły w dziale kolejka.

No to zaczynamy!
/ 5 listopad 2005

Już dziś startujemy! Na inaugurację zagra pierwsza liga. O godzinie 16 beniaminek - Kadeci zmierzy się z Blokersami. Później zobaczymy w akcji ZSP z ISKRA Kołaczkowo, oraz VC SHREKa z drużyną TBS, która w tym sezonie również zasiliła pierwszą ligę.
Serdecznie zapraszamy kibiców!

Pierwsze mecze za nami
/ 5 listopad 2005

Na inaugurację Kadeci pokonali Blokersów, ZSP przegrała z ISKRA Kołaczkowo, a VC SHREK wygrał z TBS.
Szczegóły w dziale kolejka, a galeria zdjęć w dziale galerie.

Znamy już wszystkie szczegóły!
/ 3 listopad 2005

Koszt uczestnictwa w rozgrywkach wynosi: dla drużyn z ligii profesjonalnej 640 zł, dla ligii pierwszej i trzeciej 470 zł. Skąd liga profesjonalna wyjaśnialem w poprzedniej informacji. Teraz dlaczego brak ligii drugiej. Otóż trzecia liga, składająca się z 14 zespołów (doszło Czeszewo Concordia), podzielonych na dwie grupy, zagra rundę każdy z każdym. Po niej, po cztery najlepsze zespoły z grup utworzą dopiero drugą ligę.
Terminarz spotkań na następne kolejki pojawi się już jutro.

Zaskakujące decyzje!
/ 26 październik 2005

Społem Dekspol jak i pozostałe zespoły I ligii zostały z niej wykluczone! Przypomnijmy. Na zebraniach nie doszło do porozumienia w sprawie tego, czy dopuścić 3 zawodników z 3 ligii WZPS do naszych rozgrywek. Odbyło się głosowanie zespołów, jednak decydujący głos mieli podjąć organizatorzy. W między czasie okazało się, że pieniądze, którymi Urząd Gminy dotuje naszą inwestycję są przeznaczone wyłącznie na sport rekreacyjny i żaden zawodnik, grający zawodowo nie może z nich korzystać!
W związku z tym, za porozumieniem klubów 1 ligii, powstanie dla nich Liga Profesjonalna! Będzie w niej regulaminowy zapis, że w każdym klubie może wystąpić maksymalnie 3 zawodników grających w WZPS. Kluby drugoligowe zatem utworzą pierwszą ligę, a dwie grupy ligii trzeciej utworzą ligę drugą.
Podjęta decyzja ma oczywiście konsekwencje finansowe. Kluby Ligii Profesjonalnej zapłacą więcej za uczestnictwo, a kluby 2 i 3 ligii mniej.
Więcej szczegółów niebawem.

Znamy już konkrety!
/ 24 październik 2005

Po godzinie 19 zakończyło się drugie, już ostatnie zebranie.
Zatem po krótce, konkrety.
Zaczynamy 5 listopada, w dziale terminarz są aktualnie rozpisane mecze. W tegorocznych rozgrywkach wystąpi 29 zespołów. 9 w pierwszej, 7 w drugiej i 13 w trzeciej, podzielonej na dwie grupy lidze. Koszty dzielone były na ilość spotkań, jakie rozegrają zespoły i tak: pierwszoligowcy za uczestnictwo wnoszą 440 zł, drugoligowcy 550 zł, a zespoły ligii trzeciej zapłacą 510 zł za sezon.
Pierwsza liga gra rundę każdy z każdym, potem cztery zespoły play-off, mecz o 3 miejsce oraz finał. Ostatni zespół spada, a przedostatni gra baraż o utrzymanie.
Druga liga gra każdy z każdym, mecz i rewanż. Pierwszy zespół awansuje, drugi gra baraż. Podobnie w dole tabeli.
Trzecia liga, podzielona na grupy gra runde każdy z każdym. Potem trzy najlepsze zespoły z każdej z grup wchodzą do grupy A (silniejszej), grając każdy z każdym. Reszta tworzy grupę B, też grając między sobą.
Sprawa trzech zawodników Społem Dekspol nie została definitywnie rozstrzygnięta.
Szczegóły niebawem!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


Copyright © 1999 - 2008 Szymon Kapela
Kopiowanie materiałów z serwisu w całości lub fragmentach, bez zgody autora zabronione