Strona główna -> Organizatorzy
Zaloguj! | online: 1Urząd Miasta i Gminy Września


newsletter

  dopisz usuń

Na powstanie i bardzo dynamiczny rozwój Rekreacyjnej Ligi Siatkówki we Wrześni złożyło się kilka czynników. Pierwszy to niewątpliwie wzrost popularności tej dyscypliny sportu w naszym kraju idący w parze z niezaprzeczalnymi sukcesami reprezentacji narodowej. Tak jak kiedyś zapanował szał na koszykówkę, głównie za sprawą zyskującej popularności NBA, tak w ostatnich latach siatkówka stała się równie popularna nie tylko w odmianie halowej, ale i plażowej. Kolejny czynnikiem był fakt istnienia w naszym mieście trzecioligowej drużyny siatkarskiej z aspiracjami do walki o drugą ligę, na mecze której przychodziły tłumy kibiców. To jednak było za mało, pozostawał niedosyt...
Nie było by jednak nic, gdyby nie wielkie zaangażowanie kilku osób, które potrafiły zrobić wszystko, poświęcić swój prywatny czas i środki, aby taka inicjatywa społeczna się zawiązała. Słowa uznania należą się bez wątpienia Jarkowi Grępce, nauczycielowi wrzesińskiego liceum. To on był właśnie głównym pomysłodawcą stworzenia ligi. Wcześniej organizował z zapałem liczne turnieje piłki plażowej, ale dla niego było to zbyt mało...
Wiadomo, że jeden człowiek nic nie zdziała, dlatego obok Jarka znaleźli się kolejni sympatycy, gotowi bezinteresownie poświęcić czas dla dobra wspólnego. Zaliczyć tutaj można Zenona Suchorskiego, dyrektora wrzesińskiego liceum, Andrzeja Bandosza z Rady Rodziców oraz lokalnego przedsiębiorcę, który w początkowej fazie pomagał finansować całe przedsięwzięcie - Daniela Więcka.
W późniejszej fazie dołączył się Urząd Miasta i Gminy Września, zasilając ligę środkami finansowymi. Dzięki tym ludziom sympatycy siatkówki we Wrześni mają wiele atrakcji, dużo młodzieży wypełnia wolny czas w zdrowy sposób.

Pozwolę sobie jeszcze raz serdecznie podziękować w imieniu własnym jak i większości sympatyków sportowych wszystkim tym, którzy czynnie przyczynili się do powstania tak profesjonalnych zawodów!

Administrator serwisu - Szymon KapelaCopyright © 1999 - 2008 Szymon Kapela
Kopiowanie materiałów z serwisu w całości lub fragmentach, bez zgody autora zabronione