Zaloguj! | online: 1

7 stycznia 2007 - spotkania archiwalne

Młody zespół Kadetów wciąż bez zwycięstwa w lidze. W meczu z siatkarzami Gimnazjum nr 1, Kadeci mogli upatrywać szansy na pierwsze zwycięstwo, jednak tak się nie stało. Gimnazjaliści grali poprawnie, nie pozwalając rywalom na zbyt wiele. Wygrali pewnie, w trzech setach.

SSW Paluszak był niewątpliwie faworytem tego meczu. Po porażce na inaugurację, potem było juz tylko lepiej, a ostatnie trzy spotkanie siatkarze Arka Czajkowskiego wygrali, nie tracąc seta. Tak było i tym razem. Krecik nie sprostał wyżej notowanemu rywalowi, zaliczając trzecią porażkę w tym sezonie.

Do niespodzianki doszlo w zaleglym spotkaniu pierwszej ligii. Koszary, lider tabeli, który nie stracił jeszcze punktów, niespodziewanie dość łatwo, w trzech setach przegrał z TKKF.

Przyjezdni z Łubowa i Książna stoczyli bardzo wyrównany, pięciosetowy mecz. Oba zespoły w tym sezonie zamykają tabelę ligi profesjonalnej, więc można było się spodziewać równego poziomu sportowego. Pierwszego seta, na przewagi wygrał Piast, jednak w kolejnym już lepszy był Matador. Kolejne dwie partie były niemal identyczne, z tym, że trzecią wygrał znów Matador. W tie-breaku wyraźnie lepszy okazał się Piast, doszły błędy Matadora i dwa punkty pojechały do Łubowa.

Kolejny pięciosetowy mecz niedzieli, to bój kolejnych przyjezdnych - 92/97 Słupca i Nicolaus Powidz. Tym razem poszczególne sety nie były tak wyrównane, jak w poprzednim pojedynku, zwycięzca wygrywał wyraźnie. jedynie tie-break dostarczył prawdziwych emocji, a Słupca wygrała dopiero na przewagi - 16:14.

Krispol pokonał Społem Dekspol, tracąc seta. Mecz mógł się podobać, choć przy pierwszych trzech wyrównanych setach, w czwartym ze Społem jakby uszło powietrze, co skwapliwie wykorzystał Krispol, wygrywając pewnie tą partię i cały mecz.

Orlik Adams Miłosław wygrał tylko jedną partię z APP, ale w jakim stylu! Deklasując rywala 25:13 w secie numer trzy! Tyle tylko, że kolejne odsłony padły łupem miejscowych, którzy tym samym zainkasowali cenne, dwa punkty.

Kadeci 2 - Gimnazjum nr 1 / 0:3