Zaloguj! | online: 1

10 grudnia 2006 - spotkania archiwalne

Koszary, zgodnie z przewidywaniami nie miały problemów z pokonaniem zawodników Mawer-Okna.pl ze środy Wlkp. Wiele problemów przyjezdnym sprawiała zagrywka Przemysława Augustyniaka, która sieje postrach we wszystkich ligowych drużynach. Pierwszą partię wygrał jednak Mawer, za sprawą bardzo dobrej gry w polu i bloku. Kolejne partie to już zdecydowanie lepsza gra Koszar, które kontrolowały przebieg zdarzeń na parkiecie, inkasując dwa punkty.

Kadeci idą jak burza! Terminarz sprawił, że grali w ten weekend dwa mecze, nie przeszkodziło to im jednak, by wygrać je po trzy zero. Wczoraj pokonali Kelerisa Poznań, dziś rozprwali się z drużyną najstarszego zawodnika w lidze - Zenona Suchorskiego, również w trzech setach. EKA nawiązała wprawdzie walkę w dwóch pierwszych setach, jednak to było wszystko, na co pozwolili Kadeci tego dnia.

Krispol był niewątpliwie faworytem w konfrontacji z Matadorem Książno. Pierwsze dwa sety potwierdzały ową tezę. Matador grał przyzwoicie, jednak Krispol doskonale. W trzecim secie kontuzji kostki i kolana przy ataku z 2 linii doznał Mateusz Iglewski (statystował od tego czasu jedynie na boisku, z powodu braku rezerw), przez to gra Krispolu straciła na impecie. Dwa kolejne sety wygrał Matador, dzięki ofiarnej i dobrej grze - niespodzianka wisiała w powietrzu. Tie-break to jednak popis gry blokiem Krispolu i ciężko wywalczone dwa punkty zostały we Wrześni.

APP rozbił w dwóch pierwszych partiach 92/97 Słupca! Przyjezdni nie zdążyli się na dobre rozgrzać, ana tablicy było już 2:0 dla miejscowych, po pewnie wygranych setach do 14 i 15 oczek. APP imponował grą w polu, niesamowicie skutecznym atakiem i zagrywką. W drugim secie od stanu 3:3 Karol Szlecht zdobył kolejnych 6 punktów właśnie serwisem! Partia numer trzy była niezwykle wyrównana i zacięta. Kto wie, jakby się zakończyła, gdyby nie kontrowersyjna decyzja arbitra, który przy stanie 20:19 nie uznał zdaniem kibiców, prawidłowego asa serwisowego Słupcy. Końcówka należała dla APP - 25:23.

MAWER-Okna.pl - Koszary / 1:3
(25:22, 15:25, 20:25, 18:25)

Kadeci - EKA / 3:0
(25:20, 25:23, 25:17)

Krispol - Matador Książno / 3:2
(25:16, 25:18, 22:25, 23:25, 15:9)

APP - 92/97 Słupca / 3:0
(25:14, 25:15, 25:23)