Zaloguj! | online: 1

26 marca 2006 - spotkania archiwalne

Krecik nie sprostał przyjezdnym z Poznania. Tylko w drugim secie gra była w miarę wyrównana i mogła się podobać kibicom. Keleris Poznań w pierwszym secie miał zdecydowaną przewagę nad rywalem. Wygrał ją pewnie, podobnie jak trzecią. Tym samym dwa punkty pojechały do Poznania.

PAKKA wyczerpała już chyba limit pecha w tej rundzie. Po dwóch nieszczęśliwych niepowodzeniach, wygrała w końcu. W pokonanym polu zostali przyjezdni z Czeszewa. Mecz był wyrównany, jednak w każdym secie to PAKKA miała lekką przewagę, którą dowiozła do końca.

MAWER Środa Wlkp. po bardzo ciekawym, wyrównanym i emocjonującym meczu pokonał Orły z Koszar. Pierwszy set Wygrały Orły, do 21. Kolejny to od początku lekka przewaga Maweru. Orły jednak dogoniły rywala i wyszły na prowadzenie 21:16. Potem punkty już tylko zdobywali przyjezdni, wygrywając seta do 21 właśnie! W kolejnym sytuacja była niemal identyczna, tyle, że Orły do końca goniły rywala. Przy stanie 25:24 dla Maweru i ataku po bloku w aut Orłów z Koszar, sędzia zakończył seta, pomimo, że zawodnik Środy przyznał się do bloku. Na nic zdały sie słuszne protesty miejscowych. Set dla Maweru, dodatkowo kartki dla Koszar i kolejny set rozpoczął się od stanu 2:0 dla gości. Orły były przygaszone, bo to nie pierwsza pomyłka arbitra. Dogoniły jednak rywala, wyszły na prowadzenie. Jednak końcówka należała do Środy, która wygrała mecz 3:1.

Krispol łatwo uporał się z Matadorem Książno. Przyjezdni byli spięci, jakby nie wierzyli w zwycięstwo. W pierwszym secie Krispol uzyskał sporą przewagę. Wydawało się, że przeciwnik będzie miał problem z "wyjściem z 10". Jednak matador zaczął grać lepiej, a Krispol stanął, pozwalając przeciwnikowi na zdobycie 19 oczek. W kolejnej partii Krispol od początku do końca panował na placu. W secie numer trzy Matador zagrał już lepiej, jednak zdołał ugrać tylko 19 punktów.

Piast Łubowo pokonał TKKF. Od początku pierwszego seta siatkarze Piasta zdobywali przewagę i wydawalo się, że będzie to łatwe zwycięstwo. TKKF jednak grał ambitnie. W środku partii niespodziewanie dogonił rywala i set rozstrzygnął się dopiero w końcówce, na przewagi. Kolejna partia była niezwykle wyrównana i również, dopiero końcówka zadecydowała o zwycięstwie Piasta. W kolejnej partii TKKF nieco odpuścił i dwa punkty pojechały do Łubowa.

Krecik - Keleris Poznań / 0:3
(12:25, 21:25, 15:25)

Concordia Czeszewo - PAKKA / 0:3
(18:25, 22:25, 20:25)

Orły z Koszar - MAWER Środa Wlkp. / 1:3
(25:21, 21:25, 24:26, 21:25)

Matador Książno - Krispol / 0:3
(19:25, 13:25, 19:25)