Zaloguj! | online: 1

11 marca 2006 - spotkania archiwalne

DNW w pierwszym secie pojedynku z MKS MOS Gimnazjum Słupca było bliskie wygrania swego drugiego seta w tegorocznych rozgrywkach. Przypomnijmy, że ta sympatyczna drużyna wygrała do tej pory tylko seta, w pojedynku z Orłami z Koszar. Niestety, bilansu w ten weekend nie poprawili. MKS MOS Słupca zagrał zdecydowanie lepiej w dwóch kolejnych setach, zdobywając zasłużenie 2 punkty.

ZSP przegrało kolejne spotkanie, nie zdobywając nawet seta. Tym razem z Kadetami, którzy nie wystawili optymalnego składu. Mecz mógł sie podobać - nie brakowało długich wymian, bloków jak i soczystych ataków z obu stron. Dobre akcje przeplatały się jednak z prostymi błędami, zarówno u jednej, jak drugiej drużyny. Kadeci kontrolowali w zasadzie każdego seta.

Blokersi wreszcie wygrali! Po czterech setach pokonali TBS, które wydawało się przed tym spotkaniem być faworytem. Pierwszy set należał właśnie do TBS, jednak w kolejnych partiach to Blokersi byli lepsi. Szczególnie w trzecim secie, kiedy to pozwolili rywalowi zdobyć zaledwie 12 oczek.

Koszary w pierwszym secie zdemolowały wręcz lidera pierwszej ligii - VC SHREK. Podopiecznym Przemysława Augustyniaka wychodziło dosłownie wszystko. Kapitan zdobywał seryjnie punkty z zagrywki, a kiedy SHREK zdołał już ją odebrać i wystawić, był natychmiast blokowany. Drugi set to już lepsza gra SHREKa i stan meczu się wyrównał. W partii numer trzy SHREK od początku uciekł na kilka oczek, jednak Koszary zdołały wyrównać. Przy stanie 24:23 dla Koszar po niemiłym incydencie zawodnik SHREKa otrzymał żółtą kartkę, tym samym set padł szczęśliwie łupem Koszar. Set czwarty, ostatni był bardzo wyrównany, żadna drużyna nie uciekła na więcej niż 2 punkty. Końcówka należała jednak dla Koszar, które wygrały zasłużenie.

DNW - MKS MOS Gimnazjum Słupca / 0:3
(23:25, 15:25, 17:25)

Kadeci - ZSP / 3:0
(25:23, 25:19, 25:20)

TBS - Blokersi / 1:3
(25:19, 23:25, 12:25, 20:25)

Koszary - VC SHREK / 3:1
(25:16, 20:25, 25:23, 25:22)