Zaloguj! | online: 2

29 stycznia 2006 - spotkania archiwalne

PAKKA od początku była bardzo uśpiona. Wykorzystali to młodzi siatkarze z Gimnazjum nr 1, tocząc wyrównany bój. Taki stan rzeczy trwał do stanu 13:13. Potem grała już tylko PAKKA, do końca seta, jak i cały drugi. Gimnazjum miało problemy z odbiorem zagrywki. W trzecim secie, pod koniec PAKKA stanęła, tracą 4 punkty z rzędu. Jej przewaga była jednak znacząca, by spokojnie wygrać całe spotkanie, w 40 minut.

GTW przegrała pierwszego seta w pojedynku z Concordia Czeszewo. Był to pierwszy set przegrany przez miejscowych w tegorocznych rozgrywkach. Czeszewo zagrało bardzo dobrze, poprawnie w bloku, a GTW popelniała sporo prostych błędów. Kolejny set należał już zdecydowanie dla wrześnian. Tym razem przyjezdni się pogubili, stan meczu się wyrównał. Trzeci set był bardzo wyrównany, ale tylko do połowy. Wtedy to GTW zdobyła kilka oczek z rzędu i nie oddała już przewagi do końca. W kolejnym secie GTW miała przewagę, jednak Concordia zaczynała gonić. Na nic się to zdało. GTW zdobyła komplet punktów.

Niezwykle emocjonujący mecz stoczył Krecik z MKS MOS Gimnazjum Słupca. Przyjezdni pierwszego seta zagrali nieco bojaźliwie, do tego doszlo sporo własnych błędów. Krecik bardzo łatwo wygrał tą partię. Podobnie jak kolejną, choć tutaj już nie było tak łatwo, Słupca zdobyła 20 oczek. W przerwie przed trzecim setem doszło do niecodziennej sytuacji. Zawodnicy z Słupcy poprosili sędziego, by mogli dokończyć spotkanie w "piątkę", gdyż jeden z zawodników nie mógł kontynuować gry, a zmienników dziś zabrakło. Prośba została rozpatrzona pozytywnie przez arbitra i kapitana Krecików. Swoją drogą regulamin regulaminem, ale to w końcu liga rekreacyjna i dobrze się stało! Siatkarze ze Słupcy świetnie radzili sobie bez szóstego zawodnika, wygrywając do 23 kolejnego seta i pewnie do 20 partię kolejną! Na uwagę zasługuje ich ambicja - jeden z zawodników z impetem wpadł w kaloryfer, ratując piłkę - opłaciło się. Krecik w tych setach spał. W drużynę wkradła się nerwowość, popełniali sporo błędów. W tie-breku oba zespoły szły "łeb w łeb". Słupca miała w górzę piłkę meczową, jednak niespodzianki nie bylo. Krecik zdołał przechylić szalę na swoją korzyść.

92/97 pokonała w trzech setach Piasta Łubowo.

APP po meczu, który mógł się podobać licznym kibicom wygrał z Orlikiem Adams Miłosław, w czterech setach.

PAKKA - Gimnazjum nr 1 / 3:0
(25:14, 25:11, 25:16)

GTW - Concordia Czeszewo / 3:1
(17:25, 25:13, 25:16, 25:19)

MKS MOS Gimnazjum Słupca - Krecik / 2:3
(14:25, 20:25, 25:23, 25:20, 14:16)

92/97 Słupca - Piast Łubowo / 3:0
(25:23, 25:23, 25:18)