Zaloguj! | online: 1

13 marca 2005 - spotkania archiwalne

W pierwszym półfinale miejscowy APP przegrał z przyjezdnymi z Powidza! Jest to mimo wszystko niespodzianka!
Pierwszy set był bardzo wyrównany, obie drużyny grały na przyzwoitym poziomie. W końcówce Powidz zdobył decydujące punkty i wygrał seta. W drugim secie to jednak APP nadawał ton grze, by wygrać partię do 21.
Set numer trzy to od początku błędy w przyjęciu miejscowych, skwapliwie wykorzystane przez gości, którzy grali konsekwentnie i poprawnie, zwiększając przewagę. APP pod koniec seta jeszcze się podniósł, wyrównał 21:21 i wyszedł na prowadzenie. jednak od tego momentu końcówkę grał juz tylko Powidz, który odwrócił losy seta, wygrywając go do 23.
W czwartej, jak się okazało ostatniej partii meczu na parkiecie panował juz niepodzielnie Powidz. Na pochwałę zasluguje szczególnie ich gra blokiem - raz po raz łapani byli czy to Szlecht czy też Bułkowski. Ogólnie w tym meczu APP zagrał bardzo słabo. Odbiór był zly, co za tym idzie wystawa. Praktycznie nie bylo gry środkiem, a skrzydlowi nie radzili sobie z wspomnianym blokiem rywala. Powidz zagrał bardzo dobrze, widać, jak ten zespół gra coraz lepiej od początku rozgrywek. Najpierw sprawił niespodziankę awansując do silniejszej grupy, a teraz zagra w finale rozgrywek!!!

APP - Nicolaus Powidz / 1:3
(22:25, 25:21, 23:25, 19:25)