Zaloguj! | online: 1

20 lutego 2005 - spotkania archiwalne

ZSTiO łatwo wygrał dwa pierwsze sety z Koszarami 2, ale w kolejnym popełnił zbyt dużo błedów, by wygra mecz w trzech setach. Partia numer cztery była bardzo emocjonująca, ale znów ambitnie grające Koszary w końcówce okazały się lepsze. W tie-breaku ZSTiO kontrolowało przebieg zdarzeń, ale wcale zwycięstwo nie przyszło im łatwo.

APP pomimo przegranego pierwszego seta z Powidzem i katastroficznej gry w secie drugim, zdołało jednak się podnieść w kolejnej partii. Była ona bardzo emocjonująca i zacięta, a zwycięskim punktem na rzecz APP był było dopiero 29 oczko! Niesione dopingiem APP wyrównało stan meczu, wygrywając również seta numer cztery. Ostatni set to jednak zdecydowanie lepsza gra przyjezdnych i 2 punkty, zasłużenie pojechały do Powidza.

W konfrontacji Społem Dekspol, który pewnie lideruje w lidze z Krispolem mającym wprawdzie bardzo dobry skład, ale mniej szczęścia na parkiecie faworyt mógł by tylko jeden - Społem.
Pierwszy set przyniósł jednak neispodziankę! Krispol zagrał naprawdę poprawnie, na wysokim poziomie i wygrał końcówkę. Kolejny set to jeszcze lepsza gra Krispolu! Społem przegrał go wyraźnie - do 20! W tym momencie pachniało już nie lada sensacją...
Dekspol jednak się zmobilizował, wygrywając seta numer cztery, a w czwartym doprowadził do tie-breaku. W nim Krispol miał przewagę i prowadził 13:11, jednak nie potrafił dowieźc jej do końca - przegrał seta i mecz.

Ostatni niedzielny mecz to pojedynek dwóch, znanych sobie doskonale rywali. Łubowo, które w pierwszej rundzie przegrało w czterech setach z Orlikiem było pewne swego w rewanżu. Pierwszy set należał jednak do miłosławian i to zdecydowanie. Łubowo miało znów problem z odbiorem i kończeniem akcji. W drugim secie to jednak Piast poukładał szybciej grę i wygrał do 21, a w kolejnej poszedł za ciosem deklasując rywala - do 15. Sytuacja Miłosławia stała sie trudna, ale tym razem to oni zmobilizowali się i gładko pokonali rywala, wyrównując losy meczu. Piąta partia była bardzo wyrównana, Orlik wygrał jednak końcówkę trzema punktami. Łubowo po tym meczu spadło w tabeli na piąte miejsce, poza play-off!

ZSTiO - Koszary 2 / 3:2
(25:17, 25:18, 21:25, 23:25, 15:12)

APP - Nicolaus Powidz / 2:3
(22:25, 16:25, 29:27, 25:23, 7:15)

Społem Dekspol - Krispol / 3:2
(23:25, 20:25, 25:19, 25:17, 15:13)

Orlik Adams Miłosław - Piast Łubowo / 3:2
(25:17, 21:25, 15:25, 25:16, 15:12)