Zaloguj! | online: 1

25 listopada 2000 - spotkania archiwalne

Planowany na godzinę 16.00 mecz rozpoczął się z kilkunasto minutowym opóźnieniem. Nie spisali się organizatorzy zbyt późno otwierając obiekt sali LO dla zniecierpliwionych graczy Gimnazjum nr 1 i Dzieci z Bullerbyn. Żadna z tych drużyn dotąd nie wygrała, ale lepszy bilans setów i miejsce wyżej miały Dzieci z Bullerbyn. Pierwsze dwa sety to jednak wygrane młodych siatkarzy z Gimnazjum, choć w drugiej odsłonie to Dzieci prowadziły 24:23, ale nie wykorzystały piłki meczowej i zostali na 24 oczkach...
Kolejne dwa sety to jednak coraz lepsza gra siatkarzy z Bullerbyn, którzy zdołali wyrównać stan rywalizacji na 2:2. W tie-breaku dzieki dobrej zagrywce z wyskoku Szymona Kapeli było już 5:1 oraz 7:2 dla Dzieci. Niestety później zapanowała jakaś potworna niemoc! Ten sam zawodnik kilka razy źle odebrał zagrywkę rywali i się zrobił remis 9:9, późnej odbiór się poprawił, ale brak skończenia akcji doprowadził w rezultacie do wygrania spotkania przez Gimnazjum nr 1 3:2.

Kolejne spotkanie miało być spacerkiem ku umocnieniu się w tabeli grupy B II Ligii w wykonaniu Krecika. Pierwsze sety na to właśnie wskazywały... Siatkarze z Łubowa nie mogli znaleźć sposobu na dobre ataki i bloki przeciwników, stąd łatwe wygrane w dwóch pierwszych setach do 15 i 13. Następn parti to nonszalancja Krecika. Drużyna ta chyba zlekceważyła rywala i uznała już mecz za wygrany. Tak się jednak nie stało i po zaciętej końcówce Łubowo wygrało 26:24. Następny set to dużo kłótni w Kreciku i coraz lepsza gra przyjezdnych, którzy tym razem łatwo wygrali do 18.
Tie-break był niemiłosiernie zacięty, ale więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy z Łubowa zwyciężając tego decydującego seta 20:18 i cały mecz 3:2 sprawiając tym nie lada niespodziankę!

Ostatni sobotni mecz również dostarczył kibicom emocji! Faworyzowane Wiadomości Wrzesińskie męczyły się w pięciu setach z Miłosławiem 2. Pierwszy set łatwo wygrały WW, podobnie jak kolejny Miłosław. Następna partia to znów wygrana Wiadomości przy znacznie lepszej grze. Przy stanie 2:1 w setach dla WW w zespole Miłosławia 2 nie wiedzieć dlaczego pojawił się na rozegraniu nijaki "Asik", zastępując bardzo dobrze rozrzucającego Zaworskiego. No i zaczęły się dziać na boisku rzeczy dziwne... Przy bardzo przeciętnej grze Miłosławia 2 jeszcze gorzej, wręcz fatalnie zagrali siatkarze WW i stan rywalizacji wyrównał się na 2:2. Nie można tutaj nie wspomnieć o bardzo kontrowersyjnych decyzjach sędziego, który kilkakrotnie nie wiedział co się wokół niego w ogóle dzieje...
No i kibice znów zobaczyli zacięty tie-break. Tutaj było również dużo szumu, błędów i kłótni... Ostatecznie to Wiadomości osiągnęły kolejne zwycięstwo i dwa punkty.

Gimnazjum nr 1 - Dzieci z Bullerbyn / 3:2
(25:20, 26:24, 23:25, 20:25, 15:9)

Krecik - Łubowo / 2:3
(25:15, 25:13, 24:26, 18:25, 18:20)

Miłosław 2 - Wiadomości Wrzesińskie / 2:3
(18:25, 25:18, 21:25, 27:25, 11:15)